Libano kedras laikomas vienu mėgiamiausių medžių pasaulyje.
Dėl išraiškingos formos, turtingos istorijos, ilgaamžiškumo. Libano Kedras vaizduojamas ir Libano emblemoje.
Nors yra daug faktų apie šį nuostabų medį, pateikiame 10 mažiausiai žinomų.
NUMERIS 1
Jis matomas filme apie Harį Poterį. Garsusis stebuklingas medis, kuris pasirodo Sneipo prisiminimuose apie Harį Poterį ir Fenikso ordiną, iš tikrųjų yra 300 metų senumo Libano kedras. Beveik 17 metrų aukščio medis, kurio kamiene yra didžiulė išskirtinė skylė, yra Blenheimo rūmų teritorijoje, Oksfordšyre, JK.
Medis atsparus ligoms ir parazitams. Tvirtas medis, galintis atlaikyti tiek ekstremalias oro sąlygas, tiek atsparus daugybei kenkėjų ir ligų.
NUMERIS 3
Savo forma prisitaiko prie aplinkos - miške Libano kedras paprastai auga smailas, tiesiomis šakomis. Kita vertus, atviresnėje ir laisvesnėje aplinkoje didinga laja apima daug horizontalios erdvės.
NUMERIS 4
Jis nežydi anksčiau nei 30 metų. Sulaukęs tokio amžiaus, kedras pradeda auginti maždaug 5 cm ilgio sparnuotus kačiukus, kurie sunoksta nuo rugpjūčio iki spalio.
NUMERIS 5
Libano kedras minimas svarbiose senovės knygose. Pvz. Gilgamešo epe yra epizodas pavadinimu „Kelionė į mišką“, kuriame Uruko karalius Gilgamešas žiūri į Libano kedrų mišką, tokį tankų, kad šviesa vos prasiskverbia pro jo lapiją. Naudodamas kedro medieną galingasis karalius norėjo įamžinti savo vardą per savo gyvenimą pastatydamas daugybę statinių. Be to, žodis kedras Biblijoje paminėtas iš viso 103 kartus.
NUMERIS 6
Libano kedras padėjo kurti finikiečių prekybos imperiją. Finikiečiai eksportuodavo kedrą į Egiptą, kad gautų dosnią finansinę grąžą. Kapitalas, gautas pardavus medieną, labai prisidėjo prie istorinio tarptautinio prekybos tinklo kūrimo. Garsieji finikiečių laivai buvo pagaminti iš to paties kedro. Taigi, tiek pažodžiui, tiek metaforiškai, kedras tapo finikiečių klestėjimo priežastimi.
NUMERIS 7
Medžio sakai gali palengvinti dantų skausmą. Nenuostabu, kad šis Kedras yra Libano nacionaliniame ženkle. Tai tikrai lobis.
NUMERIS 8
Šalia šių medžių niekada nebūna gyvačių. Libano kedro medienoje yra medžiagų, kurios natūraliai atbaido gyvates, todėl aplink jo kamieną esantis plotas yra gana saugus prieglobstis.
NUMERIS 9
Kedro mediena jau nuo senų laikų buvo dažnai naudota įvairių statinių ir laivų statybai. Daugelis senų šventyklų ir rūmų, be valčių, baldų ir kitų daiktų, buvo pagaminta iš būtent šio medžio medienos.