Dauguma prekiu išsiunčiamos per 1-2 d.d.
Jei dėl kažkokių aplinkybių ar priežasčių užsakymo išsiuntimas gali vėluoti, apie tai Jus visada informuosime SMS ir el. pašto žinute.
Domina DIDESNIS KIEKIS? Skambinkite +370 603 66020.
Lietuvoje dažnai auginami želdynuose, soduose. Pietryčių Europoje auga savaime.
Pūkenis buvo plačiai paplitęs Azijoje ir Europoje, bet kiekviena tauta jį vadino skirtingai. Iki šių dienų liaudyje pūkenis žinomas kaip rauginis, dažantis, stebuklų medis, o Rusijoje - Venecijos žagrenis, nes jo lapus senovėje veždavo iš Italijos. Vakarų Europoje ir Amerikoje pūkeniai vadinami dūminiais medžiais, nes žiedynai dideli ir lengvi, ir iš toli atrodo, kad krūmas paskendęs dūmuose.
Europinis pūkenis) auga 1-3 m aukščio krūmu, retsykiais - iki 5 m aukščio medeliu apvalia laja. Žievė pilkšvai ruda, pleišėjanti, ūgliai žali arba rausvi, perlaužus teka baltos sultys. Lapai kiaušinio arba atvirkščio kiaušinio formos, sveiku pakraščiu arba truputį negiliai dantyti. Žiedai dvilyčiai arba kuokeliniai, dažnai neišsivystę, gelsvi arba žalsvi, sutelkti į stambius, bet retus žiedynus. Žydi birželio - liepos mėn., labai šiltą ir ilgą vasarą kartais pražysta dar kartą arba žydi ilgiau. Sėklytės vasaros pabaigoje. Kai jos užsimezga, vaiskočiai ištįsta ir apgaubia sėklas ilgais rausvais arba baltais plaukeliais. Tuomet pūkeniai atrodo lyg panirę į debesėlį.
Rudenį pūkenių lapai pakeičia spalvą. Ankstyvą rudenį jau rugsėjo pradžioje lapų pakraščiai ir gyslos pradeda rausti. Pamažu jie nusidažo melsvais, violetiniais, oranžiniais ar pilkais
Pūkeniams reikia šiltų užuovėjų saulėje arba pusiau pavėsyje. Labai tamsioje vietoje spalvos išblunka, jauni ūgliai nespėja subręsti ir žiemą dažniausiai žūva.
Dirvai nereiklūs, gali augti rūgščioje žemėje (5,5-6 pH), bet geriausiai jaučiasi neutralioje arba šarminėje. Puikiai auga lengvuose, puriuose, bet derlinguose priesmėlio ar priemolio dirvožemiuose. Mėgsta drėgmę, bet nepakenčia stovinčio vandens. Tinka šlaitams sutvirtinti.
Pūkenių beveik nepuola kenkėjai ir ligos, jie nebijo genėjimo, nesunku padauginti atžalomis ir atlankomis, sunkiau - žaliaisiais auginiais. Anksti pavasarį, kai pumpurai dar neišsprogę, šakutės prilenkiamos į negilų griovelį, prismeigiamos vielute ir užpilamos žeme. Rudenį įsišaknijusios šakutės sukarpomos dalimis, kad kiekviena turėtų ūglį ir šaknis, ir persodinama į nuolatinę vietą.
Aprašymo šaltinis: rojaussodai.lt
Gentis - Cotinus
Rūšis - Coggygria
Pavadinimas - Pūkenis europinis
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 5 - 8
Aukštis - 3.70 - 8(15) m
Plotis - 1.80 - 4.60 m
Augalo tipas - Krūmas
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, dalinai saulėta
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Neutrali, šarminė
Dirvos tipas - Nereiklus
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Dekoratyvus, tinka miesto parkams ir gatvėms, sodyboms, pavieniui ar nedidelėmis alėjomis
Žydėjimo laikas - Vasara
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Žalia - rusva
DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Sudėkite sėklas į karštą vandenį ir mirkykite 12 val.
2. Sumaišykite su drėgnu vermikulitu arba steriliu smėliu, supilkite į orui nelaidų styginį maišelį. Stratifikuokite (kaip aprašyta papildomoje informacijoje) 30 dienų.
3. Po stratifikavimo sėkite sėklos dydžio gylyje. Dirva nuolat turi būti drėgna, bet ne permirkusi.
4. Daigyklą galite uždengti skaidria plėvele – ji sulaikys drėgmę bei šilumą. Ją būtinai nuimti sėkloms pradėjus dygti.
5. Daiginkite kambario temperatūroje, gerai ventiliuojamoje, nuo skersvėjų ir tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
Sėklas galite sėti ir rudenį į paruoštą dirvą. Tokiu atveju stratifikavimas nereikalingas. Mulčiuokite, apsaugokite nuo graužikų. Sėklos sudygs pavasarį ar vasaros pradžioje. Neleiskite dirvai perdžiūti, apsaugokite nuo tiesioginių Saulės spindulių.
Atsiliepimų apie šią prekę kol kas nėra.
Nėra klausimų apie šią prekę.