Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Pagaliau! Jūsų viduje pasėtos  sėklos sudygo. Didelis darbas padarytas, bet kas toliau? 
Šie mažyčiai maži daigai dabar kasdien vis daugiau džiugins savo augimu. Tačiau dabar jiems reikės ir daugiau priežiūros.  Kuo daugiau jos skirsite, tuo geresnį rezultatą turėsite.
Tikrai klystate jei manote, kad užteks kartas nuo karto palaistyti. Todėl čia pateikiame keletą paprastų ir aiškių patarimų.

Pagrindiniai priežiūros ypatumai
Neišsigąskite. Rūpintis jaunais daigais nėra  sunku, bet reika itin atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip pelėsis, laistymas, temperatūra, šviesa, skersvėjai, tręšimas, persodinimas, grūdinimas. Net ir labiausiai patyrę sodininka kartais daro klaidų.
1. Pelėsis. Grybelinė liga, dėl kurios daigai silpsta ir miršta. Apie ją jau rašėme straispnyje “Kaip išvengti pelėsio ir dirvos grybelio atsiradimo?”.
Pelėsis atsiranda naudojant nešvarius vazonėlius, daigyklas, žemę, taip pat dėl neteisingo laistymo ir daigų auginimo sąlygų. Rinkitės tik sterilizuotą ir švarią (anksčiau tam nenaudotą) žemę ar mišinius. Kruopščiai plaukite ir dezinfekuokite daiginimui naudojamus vazonėlius ar daigyklas.
2. Laistymas ir temperatūra. Laistykite ar drėkinkite tik tuomet, kai dirvožemio paviršius yra prasausėjęs. Nelaukite kol jis išdžius visiškai. Tikslaus laistyo periodiškumo neįmanoma pasakyti, nes tai tiesiogiai priklauso nuo to, kokia oro drėgmė yra auginimo patalpoje, kokios apšvietimo sąlygos. Laistykite tik kambario temperatūros (geriausia – lietaus) vandeniu. Tinkamiausia temperatūra optimaliam augimui yra nuo +21 iki +26C. Saugokite daigus nuo perkaitimo ar atvėsimo:  aukštesnė nei +37C temperatūra pakenks antžeminei augalo daliai, o žemesnė nei +10C – sulėtins šaknų vystymąsi.
Saulėkaita daigams taip pat reikalinga. Tačiau atkreipkite dėmesį: jei daigai sudygo jau ant saulėtos palangės, papildomų apsaugos priemonių nereikia. Jei augalus daiginate šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje, pernešdami ant saulėtos palangės, daigus pratinkite: pirmiausia tiesioginius spindulius sklaidykite, naudodami organinį stiklą ar agro plėvelę. Vėliau šią apsaugą pamažu šalinkite. Tai gali užtrukti keletą dienų.
3. Skersvėjai. Patalpas ventiliuokite, tačiau stenkitės išvengti skersvėjų.
4. Tręšimas. Neskubėkite daigų “lepinti”.  Jei naudojate daigams skirtą žemę, ką tik išdygusiems daigams tręšimas nereikalingas, netgi DRAUDŽIAMAS. Pirmuosius lapelius turinčiam daigeliui “maisto papildai” dar nėra reikalingi. Labai mažos koncentracijos trąšas (geriausia organines) galite pradėti naudoti tik tuomet, kai augalas jau turi pirmąją porą tikrųjų lapų. Trąšų skiedimo ir naudojimo aprašus Jums pateikia gamintojas, tačiau pradėkite nuo ¼ rekomenduojamos normos. Nepersistenkite, per anksti pradėtos naudoti ar per stiprios koncentracijos trąšos gali sudeginti šaknis ir švelnią daigo dalį. Taigi tręškite ¼ rekomenduojamos normos ir ne dažniau kaip kartą per savaitę arba maždaug kas trečią laistymą.
5. Retinimas (pikiavimas) ir persodinimas. Tai irgi labai svarbu. Apie daigų retinimą rašysime visai netrukus. Paprastai tai padaryti yra labai paprasta: jūs tiesiog pašalinate nereikalingus silpniausius daigus ir paliekate tik stipriausius.
Jei daiginote daigyklose, daigus turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar durpinius puodelius. Šiuo atveju galite perkelti po kelis augalus. Jiems augant paliksite augti tik vieną patį stipriausią.
Persodinimas bus reikalingas ir vėliau, kai augalą iš mažesnio vazonėlio perkelsite į didesnį. Apžiūrėkite vazonėlį iš apačios - ir jei jau matote per drenavimo angas lendančias šaknis, tai ženklas, kad jau laikas persodinti. Persodinkite tik į nežymiai didesnį vazoną. Pavyzdžiui, jei auginote 5 cm vazonėlyje, persodinkite į ne didesnį kaip 7-8 cm indelį.
6. Grūdinimas. Kitaip tariant – tai daigų ar jau sėjinukų išnešimas iš patalpos į lauką bei jų supažindinimas su naujomis augimo sąlygomis. Dažniausiai tai daroma palaipsniui 1-2 savaičių laikotarpyje. Aklimatizavimas leis sėjinukams išvengti streso ir žūties. Neperkelkite tiesiai į nuolatinę augimo vietą. Pradėkite nuo pavėsinių, pergolių, dalinių pavėsių, šiltnamių.  Saugokite nuo pernelyg didelių dienos ir nakties temperatūros pokyčių.
Tikime, kad šie naudingi patarimai padės išvengti klaidų ir jau netrukus savo sode turėti sveikai augančius ir vešliai žaliuojančius augalus. 


2021/12/26 1872

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.