Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Praleidžiate valandų valandas atidžiai planuodami ir rinkdamiesi Jums tinkamus augalus, dar ilgiau ruošdami daigyklas, sėdami sėklas bei sudarydami dygimui tinkamas sąlygas. Tačiau visus Jūsų planus ir svajones auginti gražius ir originalius augalus sodyboje ar sodo sklype gali niekais paversti pelėsis ar grybeliniai susirgimai. "
Šiame straipsnyje – keletas naudingų patarimų, kaip šių negandų išvengti.

Kaip išvengti ar sustabdyti pelėsio atsiradimą ir formavimąsi
Norėdami sumažinti šių problemų atsiradimo galimybę arba jų visai išvengti daigindami sėklas, laikykitės šių rekomendacijų:
- naudokite tik šviežią ir anksčiau nenaudotą žemę. Parduotuvėje pirktas ir dar nepradėtas naudoti substratas yra sterilus. Tačiau tik atplėšus pakuotę, prasideda kontaktas su ore esančiais patogenais (ligų sukėlėjais). Jei pakuotės pradėtos ir kurį laiką nebuvo naudotos, labai patariama žemę sterilizuoti ją pakaitinant 30 minučių +90-95C temperatūroje orkaitėje. Įspėjame: kvapas tikrai nebus malonus!
- Itin atidžiai ir kruopščiai išplaukite daigyklas ir vazonėlius, kuriuose ketinate sėklas sėti. Tam galite naudoti baliklį (angl. bleach), jį atskiedę vandeniu. Santykis – 1 (baliklis) : 10 (vanduo).
- Sėkite sėklas tik į šiltą substartą.
- Perskaitykite sėklų sėjimo instrukciją. Dažniausiai čia bus nurodyta, kokiame gylyje sėklas sėti. Jei tokia informacija nepateikiama, vadovaukitės paprastu principu: sėklas sėkite jų pačių dydžio gylyje. Smulkios sėklos dažniausiai sėjamos dirvos paviršiuje. Kad sumažintumėte žemės kontaktą su oru, vazonėlius po sėjos pridenkite skaidria plėvele ar stiklu. Galima užberti plonu vermikulito ar sterilaus smėlio sluoksniu. Tai kartu padės žemei neišsausėti pernelyg greitai.
- Laistykite labai saikingai – tik tiek, kiek reikia ir kada reikia. Perlaistyta ar permirkusi žemė – puiki terpė pelėsiui ir kitoms grybelinėms ligoms atsirasti bei plisti. Daugelis sodininkų ir gėlininkų žemę drėkina iš apačios, kai vazonėliai tam tikram laikui įmerkiami į indą su vandeniu. Tokiu būdu viršutinis žemės sluoksnis, kuriame ir yra pasėtos sėklos, nepermirksta.
- Jei vistik laistote iš viršaus, stenkite vandens nepilti ant tik ką sudygusių daigų ar sėjinukų.
- Palaisčius, žemė daigyklose ar vazonėliuose neturi būti permirkusi – tik drėgna.
- Vieni vazonėlius ar daigyklas pridengia skaidria plėvele ar stiklu, kiti renkasi skaidrius plastikinius dangčius. Ir vienas ir kitas būdai yra geri, tačiau nepamirškite priedangų pašalinti tik sėkloms sudygus. Jei naudojate mini šiltnamius plastikiniais dangčiais, juos galite palikti iki sėjinukai sustiprės. Tačiau, pastaruoju atveju, nepamirškite atidaryti ventiliacinių angų – oras turi cirkuliuoti, kitaip augaliukai pradės “dusti”. Svarbu: neleiskite sėjinukams liestis su plastikiniu dangčiu ar plėvele.
- Durpiniai vazonėliai – patogūs ir gana populiarūs. Tačiau juose pelėsis ir grybeliniai susirgimai prasideda dažniau. Rekomenduojame naudoti kruopščiai išplautus (kaip buvo paminėta anksčiau) plastikinius vazonėlius.
- Nesėkite itin gausiai, o sudygusius daigus pikiuokite. Sėjinukų tankumynėje oras cirkuliuoja prasčiau.
- Jei patalpoje oro cirkuliacija yra nedidelė, o santykinis oro drėgnumas didelis, cirkuliaciją paspartinkite bent kelias valandas per dieną naudodami ventiliatorius.


2021/12/29 2160

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.