Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Nuostabus MEDIS! Dar įdomesni faktai apie GINKMEDĮ (Ginkgo Biloba)!
Ginkmedis - grakštus, ilgaamžis medis. Paskutinė gyva tokių senovinių augalų rūšis, todėl yra visiškai unikalus ir dėmesio vertas augalas.
Nėra išlikusio nė vieno natūraliai pasisėjusio ir augančio ginkmedžio. Visi šiandien gyvenantys buvo pasodinti ar kitaip prižiūrėti žmonių. Tad galima sakyti, kad tai jau nėra laukinio kraštovaizdžio dalis. 
Galbūt jie žino, kad jų laikas praėjo. Kaip ir tradicinės kinų kultūros protėviai, ginkmedis stebi, veda ir gydo. Jis siūlo savo išmintį ir patirtį šiuolaikinei žmonijai. Tačiau pats medis jau per senas, neevoliucinavęs tiek, kad galėtų savarankiškai klajoti šiuolaikiniais miškais.
Tad pasveikinkite Ginkmedį savo sode. Įsileiskite šį tylų, švelnų draugą į savo ar supantį  pasaulį.

Ginkmedis yra populiarus, grakštus miesto kraštovaizdžio papildymas. Dėl savo medicininių (atmintį stiprinančių) savybių) jo nepamiršta nei natūrali, nei liaudies ar tradicinė medicina. Jo lapus, dėl grakščios ir neįprastos formos, ryškiai geltonos rudeniškos spalvos labai mėgsta urbanistai. Ginkmedis, vėstant orams, pavirsta auksu, sukurdamas absoliučiai stulbinantį vaizdą.
Medžiai auga 4–9 klimato zonose (visa Lietuva tam tinkama) ir yra tolerantiški ne tik didesniems šalčiams, bet ir sausroms. Galite pasodinti ginkmedį beveik bet kur ir tikėtis, kad jis gerai augs.

Pažvelkime į šį paslaptingą ir gražų medį ir sužinokime keletą neįprastų jo paslapčių.
1. Ilgaamžiškumo emblema
Medis yra kilęs iš Kinijos, kur šie medžiai simboliškai vaizduoja yin ir yang. Populiarūs dėl plataus panaudojimo tradicinėje kinų medicinoje.
Dažnai aptinkamas budistų vienuolynuose. Medžius šimtmečius prižiūrėjo budistų vienuoliai ir jie su budizmu paplito Korėjoje ir Japonijoje.
Ginkmedžio lapas, dėl savo formos, vadinamas „Budos nagu“. Turbūt tai, kad budistų vienuoliai augino ginkmedžius, ir buvo pagrindinis medžių išlikimo veiksnys. Be to ir šiandien vienuoliai dažnai naudoja ginkmedžio medieną statydami vienuolynus, gamindami juose esančius baldus.
Kadangi šie medžiai gali gyventi daugiau nei tūkstantį metų, jie laikomi ilgaamžiškumo ir geros sveikatos simboliais. Ginkmedžio lapas naudojamas kaip Japonijos Urasenke arbatos mokyklos ženklas. Lapas simbolizuoja laimę ir nuolat besiplečiančią sėkmę. Manoma, kad ginkmedžio vėduoklės formos lapai demonstruoja prieš mus besiskleidžiančią vis platesnę ateitį.
Padovanokite ginkmedį vyresniam giminaičiui gimtadienio proga ir palinkėkite „100 metų“ laimės!
2. Vyriški ginkmedžiai
Vienas iš įdomiausių faktų yra tai, kad miestų planuotojai dekoratyviniam augimui ir kraštovaizdžio formavimui naudoja tik vyriškus augalus.
Taip yra todėl, kad moteriški išaugina nemalonaus kvapo sėklą (arba vaisių). Vaisiai dvokia kaip senas pienas. Dėl to vyriški augalai atrodo patrauklesni ir tinkamesni. Taip stabdomas ir jų plitimas.
3. Atsparus ir tvirtas
Ginkmedis yra vienas iš atspariausių medžių šiuolaikiniame pasaulyje. Tiesą sakant, nesunku surasti 100-us metų miestuose augančius medžius - jų neveikia nei užterštas klimatas, nei prastesnės augimo sąlygos.
Štai jums "smulkmena": ginkmedžiai buvo pirmieji medžiai, kurie vėl pradėjo augti po atominės atakos prieš Hirošimą! Šeši ginkmedžiai išgyveno po sprogimo ir vis dar auga.
4. Nepatrauklumas vabzdžiams ir paukščiams
Šie medžiai atsparūs daugeliui vabzdžių, nes šie jų vengia dėl augalo išskiriamų atbaidančių toksinų. Jie taip pat netraukia ir paukščių. 
5. Aukštas arba mažas
Ginkmedis gali užaugti iki 15 metrų aukščio natūraliomis sąlygomis, tačiau kruopščiai prižiūrimi ir genimi - tampa miniatiūriniais. Juos dažnai renkasi bonsai mėgėjai.
6. Ginkmedis gydo
Kiek anksčiau ginkmedis išpopuliarėjo kaip atminties tonikas. Nepaisant to, kad nauji tyrimai to nepatvirtina, ginkmedis turi didelę pagalbą Alzheimerio liga sergantiems pacientams.
Įdomu tai, kad tradicinė medicina ginkmedžio visai nenaudoja atminties problemoms spręsti. Kinų medicinoje tai pirmiausia yra žolė, skirta kraujotakai gerinti. Visada vartojami tik termiškai apdoroti ginkmedžio lapai. Juose yra ginkgolido, kuris didina kraujotaką ir smegenų funkciją, mažina laisvųjų radikalų kiekį ir mažina krešėjimo riziką. Ginkgolido kiekis lapuose yra didžiausias rudenį.
Ginkmedis gali gydyti depresiją. Sustiprina organizmo priešuždegiminę funkciją, kuri padeda mums susidoroti su streso hormonais ir jų sukeliama emocine nenuotaiką.


2023/09/08 1329
Susiję produktai

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.