Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Sėklų mirkymas yra sena įgudusių daržininkų ir sodininkų gudrybė, kurią pradedantieji dažnai pamiršta. Tai reikia daryti, nes išmirkytos sėklos dygsta greičiau ir geriau.
Šiame straipsnyje – kodėl patariama sėklas mirkyti ir kaip tai daryti.

Sėklų mirkymo priežastys
Kas nutinka sėkloms jas pamirkius vandenyje? Kodėl reikai tai daryti?
Trumpas atsakymas – sėkloms reikalingi išbandymai. Pati gamta joms yra labai negailestinga. Normaliomis sąlygomis sėklos patiria tiek pat šalčio, kiek ir karščio, kiek drėgmės, tiek ir sausrų. Visus šiuos kraštutinius išbandymus jos turi iškentėti. Jei joms tai pavyksta, jos dygsta ir tampa gražuoliais augalais.
Nėra įmanoma šių sąlygų sukurti sėklas daiginant namuose, nes jau nuo pat pirmos dienos čia jos yra lepinamos Jūsų dėmesiu.
Mirkymas - vienas iš švelniausių sėklų “budinimo” metodų. Mirkymas padeda susilpninti naturalų sėklų savisaugos šarvą ir jos ima dygti greičiau.
Kita priežastis – drėgmė yra vienas iš dygimo pradžios impulsų, kurį pati gamta siunčia sėkoms. Daugeliui sėklų drėgmės atsiradimas reiškia, jog “jau pats laikas pradėti”.
Mirkant drėgmė pagreitina sėklų dygimą, kuris, natūraliomis sąlygomis, gali užtrukti net iki keliolikos kartų ilgiau. Vanduo suminkština apsauginį sėklos viršutinį sluoksnį, patenka link gemalo. Ir taip viskas prasideda…

Kaip mirkyti sėklas prieš sėją?
Tam reikia tik dviejų dalykų – švaraus vandens ir sėklų.
Kai kada ir kai kurioms sėkloms (ypatingai toms, kurios prieš dygimą turi praeiti visą gyvūno ar paukščio virškinimo trakto kelią) reikalingas kiek parūgštintas tirpalas – silpna arbata, kava ar kiti specialūs ir tik tam skirti rūgštūs chemikalai. Tačiau šios priemonės daugeliu atvejų visai nereikalingos. Pakaks tiesiog švaraus vandens.
Paimkite nedidelį švarų indą ir jį pripildykite karštu vandeniu. Kai kurioms sėklų rūšims reikalingas verdantis vanduo, tačiau kitoms tai gali visai nepatikti. Kokiame vandenyje mirkyti, skaitykite daiginimo aprašymuose. Vistik geriausia sėklas mirkyti vandenyje, kurio temperature yra +30-50C.
Sėklas įmeskite į vandenį ir palikite mirkti iki vanduo atauš.
Labai populiarus klausimas: “Kiek laiko mirkyti?” ir “Ar per ilgas mirkymas nepakenks?”.
Taip, per ilgas mirkymas sėkloms pražūtingas ir jos gali pradėti pūti. Taigi rekomenduojama to nedaryti ilgiau nei 12-24 valandas. Kai kurioms sėkloms reikalingas 48 valandų mirkymo laikas. Skaitykite daiginimo instrukciją – ši informaciją ten visada pateikiama.
Dar vienas klausimas: “Ar rekomenduojama sėklas visą nurodytą mirkymui laiką laikyti šiltame (lėtai vėstančiame) vendenyje?”. Atsakymas: tai tikrai nepakenks. Jei sėkloms reikalingas bent 24 valandų mirkymo laikotarpis, šią procedūrą galite atlikti naudodami paprastą virtuvinį arbatos ar kavos termosą. Skystis jame auš labai lėtai ir liks šiltas ilgesnį laiką.
Dar vienas patarimas, jei daiginate didesnes sėklas, kurių lukštas ar kiautas yra storas (vyšnios, ginkmedžiai, riešutai ir pan.).  Tokias sėklas reikia skarifikuoti mechaniniu būdu, naudojant dildę, peilį ar šlifavimo popierių. Nepersistenkite, švelniai ir atsargiai!
Po mirkymo, jei sėkloms nereikalingas stratifikavimas, jau galite sėti.
Taip apdorotos sėklos sudygs ir džiugins greičiau.



2021/12/31 3462

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.