Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Sėklų daiginimas yra labai malonus užsiėmimas. Tai kaip mažas stebuklas, kurį galite stebėti savo akimis: mažytė sėkla, įterpta į dirvą, atgyja ir per trumpą laiką tampa daigeliu, auga, stiprėja. Tačiau ne visada tai taip paprasta ir nerūpestinga.
Džiugina matyti greitai augančius daigus. Tačiau tai nėra geras ženklas, jei jie tįsta, tampa lepūs ir netrukus ima nykti.
Jei norite žinoti, kas tai sukelia, ir dar svarbiau, kaip to išvengti, skaitykite toliau.

Kokios ištįsusių daigų priežastys?
1. Šviesos trūkumas
Jei langas, ant kurio palangės auginate daigus, nesuteikia pakankamai šviesos, arba papildomo apšvietimo lempos, kurias naudojate dirbtiniam apšvietimui, yra per toli.
Natūraliam augalų augimui reikia pakankamai ir kokybiškos šviesos. Jei jos trūksta, daigai jos ima patys ieškoti. Jie visą energiją atiduota greitam skverbimuisi  į viršų link šviesos. Taip koteliai nespėja sutvirtėti, jie tampa kreivi, trapūs, ir, neatlaikę viršūnėje esančių lapelių svorio, ima linkti.
2. Dar viena priežastis – šilumos perteklius.
Dažnai dygimui yra reikalinga aukštesnė temperatūra, tačiau sėkloms sudygus, sėjinukus reikia perkelti į kiek žemesnę temperaturą. Tai itin aktualu daržovėms, kuomet rekomenduojama temperatura dieną yra apie +20C, naktį – apie +18C.
Jei augimo metu oro temperatūra aukšta, o drėgmės pakanka, daigai ištįsta, jų stiebai tampa ploni.
Per ilgas kotas yra trūkumas, kuris įtakos augalo tolimesnį augimą. Net jei ir išgyvens, jis taps labai pažeidžiamas net ir kiek stipresnio vėjo gūsio ar lietaus, o to pasekoje palenktas nesugebės atsistoti. Netrukus augalėlis taps lengvu ligų ir kenkėjų taikiniu.

Kaip išvengti?
1. Pasirūpinkite reikiamu šviesos kiekiu.
Jei auginate ant palangės, stenkitės, kad langas būtų pietų pusėje. Tai itin svarbu, kai daiginate žiemos pabaigoje ar anksti pavasarį, kuomet šviesa yra dar trumpalaikė ir mažai intensyvi.  SVARBU: apsaugokite jaunus daigus nuo tiesioginių Saulės spindulių ir pratinkite juos matyti Saulę nuo kelių minučių per dieną, kasdien šį laiką ilginant.
Jei namuose nėra į pietų pusę atsuktų langų, pagalvokite apie papildomo apšvietimo galimybę. Tam pakaks virš vazonėlių pakabinti dienos šveisos (fluorescencinių ar šviesos diodų) lempą, kuri skleis tinkamo spektro šviesą. Tokių lempų galite surasti kiekviename apšvietimo ar statybinėmis prekėmis prekiaujančiame salone. Šios lempos turi būti kabinamos taip, kad būtų maždaug 10-15 cm aukštyje virš daigų. Šiuo atveju daigai gaus ir papildomos šilumos, drėgmė bus išgarinama greičiau, todėl augalus apipurkškite šiltu švariu vandeniu kelis kartus per dieną, laistykite, bet saikingai.
2. Užtikrinkite tinkamą temperatūrą.
Patartina daigų neauginti aukštesnėje, nei 20 laipsnių temperatūroje. Taip pat svarbus paros rėžimas – labai gerai, jei naktį tempeartūra bus bent porą laipsnių žemesnė.
3. Patalpas ventiliuokite, vėdinkite.
Nuolatinė oro kaita padės išvengti kai kurių ligų, pelėsio. Vėdinkite taip, kad jauni augalai nebūtų veikiami skersvėjų ar pernelyg didelių temperatūros kaitų.  Tiesiog venkite „užsistovėjusio“ oro.

Ir dar viena gydrybė. Jau nuo pirmųjų savaičių daigus pratinkite prie sąlygų, kurias jiems teks patirti augant lauke. Todėl, jei turite nedidelį oro ventiliatorių, įjunkite jį bent keletą kartų per dieną, kad švelnus vėjo gūsis leistų augalams „palinguoti“. Tai stiprins ne tik jų kotelius, bet ir visą žaliąją antžeminę dalį. Jie taps stipresni, mažiau lepūs, sveikesni.


2022/01/04 2671

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.