Dauguma prekiu išsiunčiamos per 1-2 d.d.
Jei dėl kažkokių aplinkybių ar priežasčių užsakymo išsiuntimas gali vėluoti, apie tai Jus visada informuosime SMS ir el. pašto žinute.
Domina DIDESNIS KIEKIS? Skambinkite +370 603 66020.
Viduržemio pajūrio rytinėje dalyje anyžinė ožiažolė jau daugiau kaip 3000 metų yra labai populiarus prieskonis. Iš ten ji paplito po visas Viduržemio pajūrio šalis. Su vienuoliais šis augalas atkeliavo į Europos šiaurinę dalį, tačiau daugiausia jis auginamas saulėtoje Pietų Europoje.
Vienametis augalas gali užaugti iki 50-70 cm aukščio.
Vaisiai gerai subręsta tik saulėtose šiltose augavietėse. Lietingomis vėsiomis vasaromis jie gali neišsivystyti. Geriausiai tinka humusingas kalkingas ir laidus vandeniui dirvožemis.
Anyžinę ožiažolę balandžio mėnesį galima sėti tiesiai į lysvę. Kad greičiau subręstų sėklos, patariama pasėti anksčiau ir paauginti patalpoje. Šio tamsoje dygstančio augalo sėklos turi būti gerai užbertos žeme. Jos gali dygti net keletą savaičių. Vėliau augalai sodinami 25×25 cm atstumu. Labai svarbu, kad ypač dygimo pradžioje dirvožemis būtų purus ir be piktžolių.
Tinkamiausias laikas sėkloms nuimti yra tada, kai jos paruduoja. Tada galima nupjauti tik žiedynus arba visą augalą. Sėklos nupurtomos ant drobės ir dar padžiovinamos. Jos gali išbūti kurį laiką, neprarasdamos aromato. Lapus galima skinti ir vartoti šviežius visą vasarą.
Anyžinės ožiažolės sėklų dedama į duoną ir įvairius kepinius, todėl kai kur jos vadinamos „duonos sėklomis“. Anyžinės ožiažolės sėklos paskanina saldžiuosius patiekalus, pavyzdžiui, vaisių salotas, ir yra nepakeičiama daugybės kalėdinių paplotėlių sudedamoji dalis. Sriuboms, padažams ir virtoms šakniavaisinėms daržovėms jos suteikia saldoką skonį. Anyžinės ožiažolės sėklų dedama ir į degtinę. Aromatas būna ypač stiprus, jei sėklos, prieš vartojant, sumalamos arba sutrinamos. Šviežių lapų galima dėti į salotas ir sriubas. Stiprus aromatas suteikia gaivumo patalpų orui.
Daugiau labai naudingos informacijos: sodininkyste.lt
Apytiksiai 200 sėklų 1g pakuotėje.
Gentis - Pimpinella
Rūšis - Anisum
Pavadinimas - Ožiažolė anyžinė
Spec. paruošimas - Nebūtinas
Klimato zonos - 3 - 9
Aukštis - 0,30 - 0,40 m
Plotis - 0,30 m
Augalo tipas - Vienmetis prieskoninis augalas
Augimo vieta - Saulėta
Augimo greitis - Greitas
Dirvos PH - Neutrali, kalkinga
Dirvos tipas - Vidutiniškai derlinga, derlinga, vidutinio drėgnumo
Drėgmės poreikis - Vidutinis, aukštas
Naudojimas / paskirtis - Kulinarinis augalas, prieskonis
Žydėjimo laikas - Vasara
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Balta
DAIGINIMO INSTRUKCIJA
Anyžinę ožiažolę sėkite nuo kovo mėnesio viduje, o žemei atšilus - ir tiesiai į lysvę iki gegužės pabaigos.
Tačiau, kad greičiau subręstų sėklos, patariama pasėti anksčiau ir paauginti patalpoje.
Šios tamsoje dygstančios augalo sėklos turi būti gerai užbertos žeme. Jos gali dygti net keletą savaičių.
Vėliau augalai išsodinami 25×25 cm atstumu. Labai svarbu, kad, ypač dygimo pradžioje, dirvožemis būtų purus ir be piktžolių, drėgnas.
Nėra klausimų apie šią prekę.