Dauguma prekiu išsiunčiamos per 1-2 d.d.
Jei dėl kažkokių aplinkybių ar priežasčių užsakymo išsiuntimas gali vėluoti, apie tai Jus visada informuosime SMS ir el. pašto žinute.
Domina DIDESNIS KIEKIS? Skambinkite +370 603 66020.
Dar vadinama Laukine Krykle. Tai nedidelis medelis, dažnai gali būti sutinkamas vešintis kaip gyvatvorė ar miško pakraščiuose.
Dygiosios slyvos savaime auga kai kuriose Lietuvos vietose. Kartais auginamos soduose. Kiekvieną pavasarį, balandžio pabaigoje šakas padengia skaisčiai balti žiedai. Rudenį subręsta smulkūs, tamsiai mėlyni, aitraus skonio kaulavaisiai. Plinta atžalomis, tad dažniausiai auga 3-4 m aukščio krūmų sąžalynai. Lapai tamsiai žali, kiaušiniškos formos, 3-4 cm ilgio, žvilgančia viršutine puse.
Augalas neišrankus dirvožemiui, bet geriau augs vidutinio derlingumo ir drėgnumo priesmėlio, priemolio, molingose dirvose. Gali augti kiek šarmingose, tiek ir rūgščiose dirvose saulėtose ir pusiau saulėtose vietose.
Rauginių medžiagų ir vitamino C turtingos jų sultys ilgą laiką vartotos nuo kraujavimo iš nosies, gerklei ir dantenoms skalauti. Sunokusių vaisių tyrė dažniausiai valgoma nuo šlapimo pūslės bei skrandžio skausmų. Ji skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir gerina apetitą. Dygiosios slyvos žiedų, lapų ir vaiskočių arbata švelniai valo žarnyną, varo šlapimą ir ypač tinka gydyti vaikus ir pagyvenusius žmones. Vaisiai skinami rudenį po pirmųjų nakties šalnų.
Aprašymų šaltiniai: horo.lt, sodinu.lt, sodogeles.lt.
Gentis - Prunus
Rūšis - Spinosa
Pavadinimas - Slyva dygioji
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 4 - 7
Aukštis - 2.40 - 3 m
Plotis - 1.80 - 2.40 m
Augalo tipas - Žemas medis
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Saulėta, Dalinis pavėsis
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Nereiklus
Dirvos tipas - Nereiklus, bet geriau dera derlingoje, nepermirkstančioje
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Valgomi vaisiai, gyvatvorės
Žydėjimo laikas - Pavasaris
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Balta
DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Šios sėklos turi tvirtą kevalą, kuris stabdo drėgmės skverbimasi iki gemalo. Tai ne tik jį išsaugo gyvybingą ilgus metus, bet ir maksimaliai prailgina dygimo laiką. Norėdami jį sutrumpinti, turėtumėte peiliu kevalą subraižyti. Tam galima naudoti ir šlifavimo popierių.
2. Tada mirkykite labai šiltame vandenyje 24-48 valandas. Kad vanduo nuolat išliktų šiltas, patariame naudoti buitinį termosą. Vandenį keiskite kasdien.
3. Po mirkymo stratifikuokite 180 dienų šaldytuve (+2-+4C) šiek tiek drėgname vermikulite ar kitoje sterilioje žemėje ar smėlyje orui nelaidžiame styginiame maišelyje, arba sėkite šiltnamyje žiemos pradžioje.
4. Po dirbtinio stratifikavimo sėklos sėjamos (sėklos dydžio gylyje) lauke pavasarį arba vazonėliuose šviesiose patalpose. Geriausia daiginimo temperatūra – +15-+20C.
SVARBU: žemė nuolatos turi būti drėgna (nepermirkusi). Dygimas gali užtrukti 1-4 mėn., todėl būkite kantrūs.
Nėra klausimų apie šią prekę.